Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Δράση Κοινωνικής Αλληλεγγύης από τους μαθητές μας

Δράση Κοινωνικής Αλληλεγγύης από τους μαθητές μας

Από σήμερα στο χώρο του σχολείου μας θα διατίθενται Πασχαλινές λαμπάδες τις οποίες μπορείτε να αγοράσετε.

Οι λαμπάδες κατασκευάστηκαν από τους μαθητές που συμμετέχουν στο φετινό πρόγραμμα eTwinning "A Check-in to the Future" το οποίο είναι ένα πρόγραμμα Επαγγελματικού Προσανατολισμού. Σε μία προσπάθεια να διερευνήσουν οι μαθητές μας τις δεξιότητές τους, να εξοικειωθούν με τη διάθεση προϊόντος σε πιθανούς αγοραστές αλλά και να ευαισθητοποιηθούν σε ζητήματα κοινωνικής αλληλεγγύης, οι μαθητές μας κατασκεύασαν Πασχαλινές λαμπάδες με σκοπό να τις προωθήσουν στη σχολική μας κοινότητα.

Οι λαμπάδες πωλούνται προς 5 ευρώ η μία. Τα έσοδα από την πώλησή τους θα διατεθούν στη Φλόγα: Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια.

Δείγματα της δουλειάς των μαθητών μας μπορείτε να δείτε πατώντας πάνω στους παρακάτω συνδέσμους:

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συμμετοχή σας σε αυτή μας την προσπάθεια!
Η Υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Βεργή Στυλιανή
Οι μαθητές του προγράμματος "A Check-in to the Future"