Δράση Κοινωνικής Αλληλεγγύης από τους μαθητές μας

Με την καθοδήγηση της υπεύθυνης καθηγήτριας κ. Βεργή Στυλιανής, οι μαθητές που συμμετέχουν στο φετινό πρόγραμμα eTwinning "A Check-in to the Future" πραγματοποίησαν μία δράση κοινωνικής αλληλεγγύης. Το φετινό πρόγραμμα eTwinning είναι ένα πρόγραμμα Επαγγελματικού Προσανατολισμού και σε μία προσπάθεια να διερευνήσουν οι μαθητές μας τις δεξιότητές τους, να εξοικειωθούν με τη διάθεση προϊόντος σε πιθανούς αγοραστές αλλά και να ευαισθητοποιηθούν σε ζητήματα κοινωνικής αλληλεγγύης, κατασκεύασαν Πασχαλινές λαμπάδες με σκοπό να τις προωθήσουν στη σχολική μας κοινότητα και να διαθέσουν τα έσοδα από την πώλησή τους στη Φλόγα: Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια.

Ο Σύλλογος "Φλόγα", με μία συγκινητική επιστολή, ευχαρίστησε το σχολείο μας και τους μαθητές μας του Ευρωπαϊκού προγράμματος "A Check-in to the Future" για την πρωτοβουλία τους.
Δείγματα της δουλειάς των μαθητών μας μπορείτε να δείτε πατώντας πάνω στους παρακάτω συνδέσμους: