Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Αγιασμός Σχολικού Έτους 2021-2022

Αγιασμός Σχολικού Έτους 2021-2022

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Αγαπητοί μας μαθητές/τριες

Σας ενημερώνουμε ότι, ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς θα γίνει την Δευτέρα 13/09/2021  και ώρα 09:00 στο προαύλιο του σχολείου  με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών. Στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες της σχολικής μονάδας, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί.

Στο πλαίσιο της τήρησης των μέτρων για τον περιορισμό της εξάπλωσης του κορωνοϊού, οι μαθητές/τριες, υποχρεούνται να έχουν μαζί τους πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση αρνητικού self-test και προστατευτική μάσκα.

Οι μαθητές/τριες πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 08:40, προκειμένου να μπουν χωρίς συνωστισμό στις αίθουσες διδασκαλίας στο τμήμα στο οποίο ανήκουν.

Αφού ολοκληρωθεί ο Αγιασμός σε κάθε τμήμα, οι μαθητές/τριες θα πάρουν τα βιβλία, που είναι τοποθετημένα σε τσάντα και θα φύγουν από το σχολείο ακολουθώντας πάντα τις οδηγίες των εκπαιδευτικών.

Σας ευχόμαστε  καλή σχολική χρονιά με υγεία και δημιουργία!!!

Ο Διευθυντής, Τζαβίδας Ιωάννης και ο Σύλλογος των Καθηγητών.