Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ολοκλήρωση του φετινού προγράμματος eTwinning "A Safety Net for Internet Safety"

Την Κυριακή 23 Μαΐου ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα eTwinning "A Safety Net for Internet Safety" το οποίο υλοποιήθηκε φέτος στο σχολείο μας. Το πρόγραμμα ήταν διάρκειας 7 μηνών και συμμετείχαν σ' αυτό μαθητές και καθηγητές από την Ευρώπη και την Τουρκία. Στην τελευταία συνάντηση που πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά ανάμεσα στους μαθητές και τους καθηγητές όλων των συμμετεχόντων σχολείων, έγινε συζήτηση για το ψηφιακό αποτύπωμα και παρουσιάστηκε το συνεργατικό κόμικ που δημιούργησαν μαθητές του προγράμματος ως έναν οδηγό ασφαλούς πλοήγησης στο διαδίκτυο για εφήβους.

Ευχαριστούμε τους μαθητές μας που με συνέπεια και ενθουσιασμό παρευρίσκονταν κάθε Κυριακή στις διαδικτυακές μας συναντήσεις και δούλεψαν με προθυμία σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος.

Η κ. Βεργή, ιδρύτρια και υπεύθυνη για την υλοποίηση του προγράμματος, απένειμε στους μαθητές που συμμετείχαν σε αυτό βεβαίωση συμμετοχής.