Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Αγιασμός 2020: Αλλαγή στην ώρα προσέλευσης

Αγιασμός 2020: Αλλαγή στην ώρα προσέλευσης

Αγαπητοί γονείς, Καλημέρα.

Μετά την εγκύκλιο που εστάλη από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων την Παρασκευή 14:30 καθώς και τις τελικές δηλώσεις της Υπουργού Κ. Κεραμέως στα Μ.Μ.Ε. το σχολείο θα υποδεχθεί τους μαθητές και τις μαθήτριες ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΆΞΕΩΝ την Δευτέρα 14-9-2020 και ώρα 08:15. Δεν θα ισχύσει το πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου που είχε ανακοινωθεί.

Ο αγιασμός θα γίνει στο σχολείο 10:30 με παρουσία εκπροσώπων των καθηγητών και των μαθητών.

Πριν τον αγιασμό θα γίνει ενημέρωση της σχολικής κοινότητας, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου και του ΕΟΔΥ και θα δοθεί το πρόγραμμα για την επόμενη ημέρα

Στη συνέχεια θα διανεμηθούν τα βιβλία που τα έχουμε τοποθετήσει σε τσάντες.

Τα παιδιά πρέπει να έχουν μαζί τους μάσκες προσώπου υποχρεωτικά. Δεν θα επιτραπεί η είσοδος των γονέων και κηδεμόνων.

Εγώ και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχόμαστε ολόψυχα καλή σχολική χρονιά με υγεία, δύναμη και πρόοδο των παιδιών μας.

Τζαβίδας Ιωάννης