Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ανακοίνωση για συμπλήρωση Υπεύθυνης Δήλωσης από Γονείς

Ανακοίνωση για συμπλήρωση Υπεύθυνης Δήλωσης από Γονείς

Οι γονείς - κηδεμόνες που δεν θα επιτρέψουν στα παιδιά τους να προσέλθουν στο σχολείο μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς 2019-20 λόγω της επιδημίας του κορωνοϊού, για να δικαιολογηθούν οι απουσίες, θα πρέπει, να συμπληρώσουν υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/1986 που θα δηλώνουν, ανάλογα με την περίπτωση, ότι:

Ο μαθητής/τρια.....................................της .......... τάξης, του τμήματος.......

1. Ανήκει σε ευπαθή ομάδα

2. Συνοικεί με άτομο ευπαθούς ομάδας

3. Συνοικεί με άτομο που νοσεί

Η υπεύθυνη δήλωση παρακαλώ να αποσταλεί ηλεκτρονικά στο email του σχολείου μέχρι την Τρίτη 12/5/2020.

Τζαβίδας Ιωάννης