Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ομιλία για Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο στο σχολείο μας

Ομιλία για Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο στο σχολείο μας

Συνεχίζοντας την προσπάθεια που καταβάλλει τα τελευταία χρόνια για ενημέρωση και ευαισθητοποίηση τόσο των μαθητών όσο και των γονέων τους σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο, το σχολείο μας διοργανώνει ομιλία που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 1η Δεκεμβρίου και ώρα 10:00 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων. Συγκεκριμένα, αξιωματικός της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος θα αναφερθεί στα προβλήματα που προκύπτουν από τη χρήση του διαδικτύου και θα αναδείξει θέματα τα οποία σχετίζονται με νομοθετικές ρυθμίσεις, συμπεριφορές, μύθους και πραγματικότητες που συνοδεύουν την καθημερινή πλοήγηση ενηλίκων και παιδιών στον κυβερνοχώρο.

Όσοι από τους γονείς των μαθητών μας επιθυμούν να παρακολουθήσουν την ομιλία, είναι ευπρόσδεκτοι.