Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Πρόκριση των μαθητών μας στην τελική δεκάδα του διαγωνισμού Ανάπτυξης Κώδικα

Πρόκριση των μαθητών μας στην τελική δεκάδα του διαγωνισμού Ανάπτυξης Κώδικα

Σύμφωνα με την ενημέρωση που είχαμε από το Βρετανικό Συμβούλιο και την εταιρεία Samsung, η ομάδα των μαθητών μας προκρίθηκε στον τελικό του διαγωνισμού Ανάπτυξης Κώδικα. Την Πέμπτη 25 Μαΐου 2017, οι μαθητές μας Γεωργιουδάκης Εμμανουήλ, Κάτσος Νικόλαος, Κιούσης Γεώργιος, Παπαδημητρίου Γεώργιος και Παπαδόπουλος Ιωάννης θα παρουσιάσουν την εφαρμογή που δημιούργησαν στην επιτροπή των κριτών στο Innovathens στο Γκάζι και θα διαγωνιστούν με τις δέκα καλύτερες ομάδες για τη θέση του νικητή. Τους μαθητές θα συνοδεύσει η καθηγήτρια Στέλλα Βεργή που συντόνισε την ομάδα για τη δημιουργία της εφαρμογής τους. Ευχόμαστε ολόψυχα καλή επιτυχία στους μαθητές μας!

Εμφανίσεις Περιεχομένου : 842025