Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Σχολική Γιορτή - Απονομή Βραβείων

Σχολική Γιορτή - Απονομή Βραβείων

Την Τετάρτη 17 Ιουνίου, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας γιορτή όπου ο Διευθυντής και οι καθηγητές του σχολείου μας αποχαιρέτησαν τους μαθητές για το καλοκαίρι. Στη γιορτή παρουσιάστηκε το βραβευμένο θεατρικό δρώμενο που με πρωτοβουλία της κ. Βασιλοπούλου Έφη έγραψαν, σκηνοθέτησαν και δραματοποίησαν μαθητές τους σχολείου μας. Επίσης, βραβεύθηκαν οι συγγραφείς του καθώς και μαθητές του σχολείου μας που προπονήθηκαν από την κ. Βασιλοπούλου, συμμετείχαν στο διαγωνισμό της Ολυμπιακής Ακαδημίας και επελέγησαν για τη στελέχωση της Χορωδίας της. Επιπλέον, βραβεύτηκαν τα παιδιά της ομάδας σκακιού του σχολείου μας που προπονούνταν από τον πιστοποιημένο εκπαιδευτή και Υποδιευθυντή του σχολείου μας κ. Διαμάντη Γιώργο και είχαν αξιέπαινες επιδόσεις στους διαγωνισμούς που συμμετείχαν. Τέλος, βραβεύτηκαν από την κ. Σκυλοδήμου και τον κ. Τσιούρη οι νικητές του 1ου διαγωνισμού Τεχνολογίας και Ζωγραφικής αντίστοιχα που διοργανώθηκαν φέτος από το σχολείο μας.

Όποιοι μαθητές ενδιαφέρονται για το βίντεο της γιορτής, μπορούν να απευθυνθούν στον Διευθυντή του σχολείου, κ. Τζαβίδα.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κάποια στιγμιότυπα της γιορτής.

Φωτογραφία 1

Φωτογραφία 2