Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Μαθητές μας στελεχώνουν την Παιδική Ολυμπιακή Χορωδία

Μαθητές μας στελεχώνουν την Παιδική Ολυμπιακή Χορωδία

Τη φετινή σχολική χρονιά, με πρωτοβουλία της κ. Βασιλοπούλου, καθηγήτριας Μουσικής του σχολείου μας, δόθηκε η ευκαιρία σε κάποιους μαθητές μας να συμμετέχουν στο μουσικό διαγωνισμό της Εθνικής Ολυμπιακής Ακαδημίας της Ελλάδας, προς συγκρότηση και στελέχωση της Παιδικής Ολυμπιακής Χορωδίας. Κατόπιν ακροάσεως, η Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία της Ελλάδας ενημέρωσε το σχολείο μας με σχετική επιστολή ότι 6 από τους 7 μαθητές που εκπαίδευσε σχετικά η κ. Βασιλοπούλου βαθμολογήθηκαν με άριστα και θα στελεχώσουν την χορωδία αυτή.

Θερμά συγχαρητήρια τόσο στη συνάδελφο που εργάζεται φιλότιμα και αποτελεσματικά, όσο και στους ταλαντούχους μαθητές που διακρίθηκαν. Η συμβολή τους στα πολιστιστικά δρώμενα του σχολείου μας είναι μοναδική.

Φωτογραφία 1

Φωτογραφία 2