Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Μαθήματα Σκακιού στο Σχολείο μας

Μαθήματα Σκακιού στο Σχολείο μας

ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΚΑΚΙΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Από το Σάββατο 23/11/2013 ο Υποδιευθυντής του Σχολείου μας κ. Διαμάντης Γιώργος θα παραδίδει μαθήματα σκακιού. Ο συνάδελφος ασχολείται 40 χρόνια με το σκάκι τόσο αγωνιστικά (παίκτης Α΄ κατηγορίας) όσο και διοικητικά (μέλος του πειθαρχικού συμβουλίου της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας, μέλος της ελεγκτικής επιτροπής της 'Ενωσης Σκακιστικών Σωματείων Νομού Αττικής), από το έτος δε 2012 είναι πιστοποιημένος προπονητής από την Παγκόσμια Ομοσπονδία Σκακιού (FIDE Instructor). Τα μαθήματα αφορούν όλους τους μαθητές και θα προσαρμοστούν ανάλογα με το επίπεδο γνώσεών τους στο πνευματικό αυτό άθλημα. Με βάση την προτίμηση των μαθητών που εκδήλωσαν ενδιαφέρον το δίωρο μάθημα θα γίνεται κάθε Σάββατο 11:00 πμ - 13:00 μμ.