Βράβευση του σχολείου μας από τον Δήμαρχο Μετ/σης

Την Τρίτη, 6 Απριλίου 2021, στις 11:00 το πρωί, ο Διευθυντής του 4ου Γυμνασίου Μεταμόρφωσης κ. Ιωάννης Τζαβίδας, καθώς και οι καθηγήτριες κ. Βεργή Στυλιανή και κ. Ευκρατίδου Ευαγγελία, υπεύθυνες του βραβευμένου προγράμματος eTwinning "Once Upon a Time...", μαζί με αντιπροσωπεία πέντε μαθητών/τριών από τους πενήντα συνολικά που συμμετείχαν στο πρόγραμμα, παρευρέθησαν στο Δημαρχείο της Μεταμόρφωσης μετά από πρόσκληση του Δημάρχου κ. Σαραούδα Στράτου για βράβευση. Η βράβευση αφορούσε στη διεθνή διάκριση του σχολείου μας σε σχολείο eTwinning λόγω της πρωτοπορίας του σε τομείς όπως η ψηφιακή πρακτική, η πρακτική της ψηφιακής ασφάλειας, οι καινοτόμες και δημιουργικές προσεγγίσεις, η προώθηση συνεχούς επαγγελματικής ανάπτυξης του προσωπικού καθώς και η προώθηση πρακτικών συνεργατικής μάθησης με το προσωπικό και τους μαθητές.

Κατά τη συνάντηση, ο Δήμαρχος Μεταμόρφωσης κ. Σαραούδας, μαζί με τον Αντιδήμαρχο σε θέματα Παιδείας, Αθλητισμού και Πολιτισμού κ. Ζυγούνα και τον Πρόεδρο της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής κ. Αναστασόπουλο, ενημερώθηκαν διεξοδικά για το τι σημαίνει για ένα σχολείο να έχει διακριθεί διεθνώς στο υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο και συνεχάρησαν θερμά τον Διευθυντή, τις υπεύθυνες καθηγήτριες και τους μαθητές γι' αυτή τους την επιτυχία. Στη συνέχεια, ο Δήμαρχος κ. Σαραούδας απένειμε στον Διευθυντή του σχολείου τιμητική πλακέτα και βράβευσε τους παριστάμενους μαθητές με τιμητικά διπλώματα. Τέλος, έδωσε στον Διευθυντή τιμητικά διπλώματα για τους υπόλοιπους μαθητές που συμμετείχαν στο πρόγραμμα, οι οποίοι θα τα παραλάβουν όταν ανοίξουν τα σχολεία.

Εδώ μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα της βράβευσης.

Εδώ, εδώ κι εδώ μπορείτε να δείτε δημοσιεύσεις σχετικές με τη βράβευση.