Easter Cards

Με αφορμή τις διακοπές του Πάσχα, μαθητές της Α', Β' και Γ΄Γυμνασίου (τμήμα αρχαρίων) δημιούργησαν στο μάθημα των Αγγλικών Πασχαλινές κάρτες με ευχές. Για το σκοπό αυτό χωρίστηκαν σε ομάδες μέσω του Breakout Sessions που διαθέτει το Webex και με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κ. Βεργή, εργάστηκαν ομαδικά και δημιούργησαν τόσο ατομικές όσο και ομαδικές Πασχαλινές κάρτες. Για τη δημιουργία της ψηφιακής Πασχαλινής τους κάρτας χρησιμοποίησαν το δωρεάν διαδικτυακό εργαλείο Postermywall το οποίο τους έδωσε τη δυνατότητα να προσκαλέσουν τα μέλη της ομάδας τους σε ένα κοινό project και να εργαστούν όλοι μαζί ταυτόχρονα. Σκοπός της δραστηριότητας ήταν η ενίσχυση των δεσμών ανάμεσα στα μέλη της τάξης, η προώθηση της ομαδοσυνεργατικής μάθησης, καθώς και η ανάπτυξη επικοινωνιακών και ψηφιακών δεξιοτήτων.

Εδώ μπορείτε να δείτε τις δημιουργίες των μαθητών μας.