Eating Habits

Στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών και με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κ. Βεργή Στέλλας, οι μαθητές της Α΄ Γυμνασίου εκπόνησαν ψηφιακές εργασίες με θέμα "Eating Habits". Συγκεκριμένα, αφού ολοκληρώθκε το σχετικό κεφάλαιο του βιβλίου τους, η καθηγήτριά τους τους έδωσε οδηγίες σχετικά με τις τεχνικές παρουσίασης με τη χρήση PowerPoint (χρώμα διαφάνειας για πρωινή παρουσίαση, γραμματοσειρά κτλ.), την προετοιμασία του περιεχομένου πριν την παρουσίαση, τον καταμερισμό εργασίας και μεριδίου παρουσίασης για κάθε μέλος της ομάδας καθώς και τη στάση του σώματος και των χεριών κατά την παρουσίαση. Επίσης, οι μαθητές ενημερώθηκαν για τα συνεργατικά έγγραφα της Google (Google Presentations, Google Docs) κι αφού εργάστηκαν ομαδικά ή ατομικά, στο τέλος παρουσίασαν τη δουλειά τους στην τάξη. Τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά!

Εδώ μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα από την παρουσίαση των εργασιών.

Εδώ μπορείτε να δείτε τις εργασίες των μαθητών μας.