Σχολικές Γιορτές

Γιορτή για την 28η Οκτωβρίου

Την Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου του 1940. Η γιορτή ξεκίνησε με την απονομή αριστείων στους μαθητές που αρίστευσαν κατά το σχολικό έτος 2017-2018. Φέτος το σχολείο μας απένειμε ειδικά αναμνηστικά σε όσους μαθητές μας διακρίθηκαν σε μαθητικούς διαγωνισμούς και αθλητικούς αγώνες κατά το προηγούμενο σχολικό έτος ως ένδειξη εκτίμησης για τους μαθητές μας που συμμετείχαν και προτροπής για τους υπόλοιπους. Στη συνέχεια, πραγματοποιήθηκε η τελετή παράδοσης της σημαίας από τον Διευθυντή στο σημαιοφόρο του σχολείου μας για την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με απαγγελία ποιημάτων και λογοτεχνικών αποσπασμάτων σχετικών με την ατμόσφαιρα της εποχής εκείνης καθώς και με προβολή οπτικοακουστικού υλικού. Την οργάνωση και το συντονισμό της γιορτής ανέλαβαν οι καθηγήτριες κ.Ευκρατίδου Ευαγγελία και κ.Πράπα Παρασκευή.

Γιορτή για την 17η Νοεμβρίου

Την Παρασκευή, 15 Νοεμβρίου το σχολείο μας τίμησε την επέτειο του Πολυτεχνείου. Με σεμνότητα και σεβασμό, οι μαθητές μας παρουσίασαν το χρονικό της εξέγερσης των φοιτητών του Πολυτεχνείου. Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες κ. Κοσμά Αρετή και κ. Σταμέλου Παρασκευή.