Διακρίσεις Μαθητών μας

- Ο μαθητής της Α' τάξης Χολέβας Δημήτριος, απέσπασε το 1ο Βραβείο Αριστείας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής "Αριστοτέλης", που διοργανώθηκε από το Τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών και την ΄Ενωση Ελλήνων Φυσικών, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας.

- H μαθήτρια της Α' τάξης Τραυλού Στελίνα, απέσπασε το 2ο Βραβείο Αριστείας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής "Αριστοτέλης", που διοργανώθηκε από το Τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών και την ΄Ενωση Ελλήνων Φυσικών, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας.

- Ο μαθητής μας της Β' Γυμνασίου, Γκίκας Στυλιανός, κέρδισε τον Β' Έπαινο για το διήγημα με το οποίο συμμείχε στον 11ο διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος που διοργάνωσε ο Μορφωτικός Σύλλογος Πετρούπολης. Ο διαγωνισμός είναι Πανελλαδικός, υπό της αιγίδα της UNESCO.

- H μαθήτρια της Γ' τάξης Καραμιχαλάκου Δέσποινα, μέλος της εθνικής ομάδας Αεροβικής Γυμναστικής, κατέκτησε την 3η θέση στο Ατομικό στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και την 3η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν στο οποίο συμμετείχε με την εθνική μας ομάδα.

-ÂΟ μαθητής της Α' τάξης Γκάρτσιος Ιωάννης, κατέκτησε τη 2η θέση στο άλμα σε μήκος αγοριών κατά τη διάρκεια αγώνων Στίβου που διοργάνωσε η Ομάδα Φυσικής Αγωγής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄Αθήνας.

- Οι μαθητές της Β' Γυμνασίου Κοντομανώλη Νικολέττα και Μπρισίμης Δαμιανός διακρίθηκαν στο διαγωνισμό "ο Θαλής" που διοργανώνεται από τη Μαθηματική Εταιρεία.

- Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β' Γυμνασίου του σχολείου μας συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Διαγωνισμό Ανταποδοτικής Ανακύκλωσης (30/11/2018 - 31/03/2019) και κατέλαβαν την δωδέκατη (12η) θέση, μπαίνοντας έτσι στην πρώτη 20άδα των σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης και Αθλητικών Ακαδημιών απ'όλη την Ελλάδα.