4η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου γιορτάστηκε η 4η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού. Με πρωτοβουλία του κ. Γκούμα Ηλία, καθηγητή Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας, διοργανώθηκαν και φέτος διάφορες δραστηριότητες με το σύνθημα "Αθλούμαι - ΧαράΖΩ το Μέλλον" που ήταν και ο θεματικός άξονας της ημέρας.

Συγκεκριμένα:

- Για ακόμη μία χρονιά, η Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία μας τίμησε με την παρουσία του Χρυσού Παραολυμπιονίκη κ. Παύλου Μάμαλου. Ο αθλητής μίλησε στους μαθητές μας για την αναπηρία του και τα παιδικά του βιώματα, το πώς ακολούθησε τον πρωταθλητισμό, τις θυσίες που έκανε για να φτάσει στην κορυφή και τις προσδοκίες του για το μέλλον. Στη συνέχεια, ο Παραολυμπιονίκης έδειξε τα μετάλλια που κέρδισε στους αγώνες του ανά τον κόσμο και απάντησε σε ερωτήσεις των μαθητών μας.

Φωτογραφία 1

Φωτογραφία 2

- Διοργανώθηκαν αγώνες καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης και ποδοσφαίρου που πραγματοποιήθηκαν στα γήπεδα του σχολείου μας με την Επίβλεψη-Διαιτησία μαθητών του σχολείου μας.

Φωτογραφία 1

Φωτογραφία 2

Φωτογραφία 3

Φωτογραφία 4