Θεατρικό Anti Bullying

Με θέμα ?ενδοσχολική βία και εκφοβισμός?, τα παιδιά του τμήματος Γ2 του σχολείου μας ανέβασαν ένα σύντομο θεατρικό δρώμενο. Τα κείμενα έγραψαν τα ίδια τα παιδιά με την επιμέλεια της κ. Έφης Βασιλοπούλου. Η μουσική επιμέλεια είναι πάλι των παιδιών. Στόχος μας ήταν να ?μπούμε? στην ψυχολογία όχι μόνο του θύματος αλλά κυρίως, θα λέγαμε, του θύτη και του παρατηρητή. Το έργο μας, πήρε μέρος στον διαγωνισμό των  σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Β΄ Αθήνας όπου βραβεύτηκε με το 3ο βραβείο στο Pierce College.

Το έργο παρουσιάστηκε στους μαθητές του σχολείου μας στις 6 Μαρτίου 2015, παγκόσμια ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού. Η όλη προσπάθεια των παιδιών συντονίστηκε από την καθηγήτρια Μουσικής του σχολείου μας κ. Έφη Βασιλοπούλου.

Για να δείτε το θεατρικό, πατήστε εδώ.